Péče o tělo

10 varovných příznaků, že máte tělo plné parazitů

1982 Dr. ?? This enlargement shows hookworms, Ancylostoma caninum attached to the intestinal mucosa. Barely visible larvae penetrate the skin (often through bare feet), are carried to the lungs, go through the respiratory tract to the mouth, are swallowed, and eventually reach the small intestine. This journey takes about a week.

Paraziti jsou mikroorganismy, které žijí z jiných organismů. Lidé mají v těle plno parazitů a ani o tom neví. Někteří parazité jsou příčinou řadou onemocnění. Na světě existuje mnoho parazitů, ale nejznámější jsou: lambia, měchovci, tasemnice, Trichinella, atd.

Někteří z nich se živí z červených krvinek, jiní zase čerpají energii z jídla, další kladou vajíčka v těle. Nejčastějším způsobem, jak se dostane parazit do těla, je skrze ústa a kůži. Místa, kde natrefíte na nebezpečné parazity je způsobena kontaminací a následnou konzumací vody a potravin, špatnou hygienou, slabou imunitou nebo příliš blízkým kontaktem se zvířaty.

Nejčastější příznaky

Parazité v těle se projevují různě. Níže vám předkládáme 10 nejčastějších příznaků.

Zažívací problémy

V případě, že máte v těle střevního parazita, máte problémy se zažíváním. Ať už se to projevuje skrze chronický průjem, nevolnost, nadýmání, zácpu nebo pálení v žaludku, potížím se nevyhnete. Škůdce se ukotví na sliznici ve střevě, kde škodí. Pokud máte stravu bohatou na vlákninu a minerály, a přesto máte problémy se zažíváním, vaše tělo pravděpodobně potřebuje očistit.

Bolest v žaludku

V horní části tenkého střeva způsobují paraziti podráždění a zánět. To vede k nadýmání a bolesti. Je to způsobeno tím, že parazit zastaví štěpení odpadu, a tím způsobí bolest břicha. Ta může také souviset se škrkavkou, měchovcem nebo tasemnicí. Pokud jste cestovali nedávno do zahraničí a od té doby máte bolesti břicha, zajděte si raději k doktorovi.

Svědění konečníku

Lidé, kteří trpí na parazity, jsou obvykle postiženi svěděním konečníku. Samice červů nakladou vajíčka a ty migrují k oblasti konečníku. To způsobuje svědění, bolest a pálení. V případě, že vás kůže v oblasti konečníku příliš svědí, navštivte svého lékaře. Obzvláště, pokud problémy trvají déle jak 2 týdny.

Únava a slabost

Střevní červi berou všechny důležité živiny z potravin. Zabraňují vstřebávání vitamínů, minerálů, sacharidů, tuků. Tělo je pak nedostatečně živeno a prožíváte pocit deprese, únavy a jste apatičtí. Kromě toho jste vyčerpaní a nemáte na nic energii.

Změny chuti k jídlu a úbytek tělesné hmotnosti

Zvýšená chuť k jídlu doprovázená ztrátou hmotnosti je spojována s tasemnicí. Ta zpracovává většinu živin z potravy a tělo nemá dostatečný příjem. Z toho důvodu je tělo hladovější, než obvykle.

Duševní tíseň

Vizuální halucinace, deprese a úzkost mohou být spojeny s parazity. Neurony a serotonin jsou pojídány parazity, což vede ke změně nálad. Lékaři se také shodují v tom, že střevní zánět může vést k zánětu mozku a vzniku depresí.

Bolest svalů a kloubů

parazitiNěkteří parazité útočí na měkké tkáně ve svalech a kloubech. V tomto důsledku vznikají cysty, které jsou bolestivé a způsobují podráždění a pálení. Bolest je výsledkem reakce těla vůči útoku parazitům. Tělo se snaží bránit tím, že posílá na postižené místo toxiny, které však způsobují bolest.

Kožní problémy

Záněty způsobené parazity mohou vést k mnoha kožním problémům, jako je vyrážka, kopřivka, ekzém a alergie. Paraziti navíc vypouští toxiny, které způsobují léze, vředy, otoky a boláky.

Chudokrevnost a nedostatek železa

Nedostatek železa v těle může být následkem parazitů – berou živiny z potravy.

Bruxismus

Skřípání zubů je také spojeno s parazity, i když to může být zvláštní. Toxiny, které jsou uvolňovány, způsobují pohyb úst, který vede ke skřípání. Potvrdila to i studie zveřejněná v Dental Research Journal z roku 2010, která spojila souvislost parazitů a bruxismu u dětí.

Zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Daniel Schiffner

Zanechte komentář