Péče o těloPřírodní léčba

Použijte tyto citróny a umístěte je na noční stolek v ložnici!

Čich bereme jako automatickou součást našeho života, vždyť jej využíváme a často o tom ani nevíme. Bez něj by bylo vnímání chuti výrazně narušeno. Pachy některých rostlin je možno promítnout do měřitelné fyziologické reakce – tedy k použití v aromaterapii. Citróny jsou velmi prospěšné ovoce, kromě toho, že jsou velmi výživné a zdravé sebou nesou další a další výhody, které vás možná mohou překvapit.

Napěchován zdravím

Z citrónů doslova prýští zdraví, vitamíny a minerály. Najdete v něm vysoký obsah vitamínu C, A a B komplex, minerály, vápník, draslík, mangan, hořčík, měď a silné antioxidanty. Kromě jiného citróny skvěle chutnají, mají příjemnou vůní a tělu poskytují mnoho pozitivního. Vůni citrónu si mnoho lidí spojuje s čistotou, svěžestí. Citrón je čisté antiseptikum a využívá se k mnoha účelům a to včetně léčby deprese a úzkosti.

Citrónová vůně

Citrónové aroma ve vaší domácnosti vám pomůže k léčbě úzkostí, deprese a celkově se budete cítit dobře. Každý kdo má rád citrónovou vůni se cítit dobře a v pohodě. V mnoha restauracích tak mají citrónovou vůni, aby se cítili hosté svěží a mohli v pohodě relaxovat. Rozřezat citróny a nechat je v pokoji přes noc může pomoci zmírnit problémy s dýcháním, nachlazením nebo s alergiemi. Ráno se budete cítit lépe a dýchací cesty budou zdravé.

Výhody citronové terapie

  • Uvolnění astmatu
  • Zlepšení kognitivní výkonnosti
  • Zabijí bakterie, které způsobují stafylokoka nebo pneumonii
  • Snižuje nevolnost a zvracení
  • Ulevuje od bolesti
  • Zmírňuje bronchitidu
  • Osvěžuje vzduch od chemikálií, které mohou způsobit dýchací a kožní problémy
  • Jde o repelent proti hmyzu

Léčba pro řadu nemocí

Citróny jsou velmi silné, proto mnohdy mohou snadno léčit řadu onemocnění jako například artritida, špatné trávení nebo revmatismus. Do začátku si z nich můžete připravit jednoduchou limonádu, kterou můžete konzumovat na denní bázi. Zbaví tělo toxinů a ledvinových kamenů. Kromě toho může také léčit jiné závažnější onemocnění jako choleru nebo malárii. Citróny jsou přírodní čističe krve. Neutralizují chemikálie a to velmi rychle. Šťávu z citrónů můžete používat také jako osvěžovač vzduchu a zabíjí bakterie všeho druhu. Do místnosti můžete dát pár plátků citrónů a nechat je v místnosti přes noc. zem tak máte přírodní osvěžovač vzduchu za pár korun.

Úžasné citróny

Jde o úžasné plody, které umožňují plícím lépe pracovat a usnadnit dýchání. Pokud máte problémy s astmatem, jste nachlazení nebo máte alergii, ujistěte se, že máte ve svém okolí dostatečné množství citrónové vůně. Udělejte to v noci a následující ráno bude vaše hrdlo vyčištěno a průchody budou čisté a zdravé. Citróny jsou pro mnohé součástí každodenní výživy, ovšem mějte na paměti, že toto ovoce vám může usnadnit život, pomoci vám se zdravím.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button