Péče o těloPřírodní léčbaZdravé tipy

Citronová kůra jako lék na bolesti kloubů

Citrony jsou jedny z nejzdravějších druhů ovoce na planetě, disponují esenciálními živinami, které podporují váš zdravotní stav. Věděli jste však, že citrónové slupky obsahují pět až desetkrát víc vitamínů, než samotný plod a citronová šťáva? Za všechny jmenujme vitamín C, vitamín A, kyselinu listovou, draslík, vápník, hořčík a beta-karoten.

Vitamínová bomba

Citrónové slupky se skládají z prvků známých jako salvestrol Q40 a limonen. Ty jsou známé v boji proti rakovinným buňkám v lidském těle. Kromě toho jsou zde přítomné také flavonoidy, které jsou velmi účinné, pokud jde o omezení dělení rakovinných buněk. Ovšem citronová kůra je skvělá také pro bolesti kloubů. Věděli, jste to? Jestliže chcete z citrónové kůry získat opravdu vše, co může dát a díky tomu tak například zmírnit bolesti kloubů, vyzkoušejte níže přiložený recept. Je to jednoduché a velmi účinné!

Ingredience:

  • Extra panenský olivový olej
  • 2 velké organické citrony
  • Listy eukalyptu
  • Malá nádobka s víkem
  • Čistá gáza

Postup:

Vezměte citronovou slupku, dejte jí do sklenice a přidejte dostatečné množství olivového oleje. Slupky by měly být úplně ponořené. Přidejte listy eukalyptu. Nádobu uzavřete pevně, nechejte tuto směs po dobu dvou týdnů. Poté vezměte kus gázy, namočte a přiložte na bolestivé místo. Tuto léčebnou metodu doporučujeme aplikovat na noc, tudíž se může mast vsáknout do pokožky během spánku.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button