Jídlo a stravováníPéče o těloPřírodní léčba

Kiwi pomáhá snižovat krevní tlak

Hypertenze (vysoký krevní tlak) je jedním z největších zdravotních problémů naší doby. Jedná se o stav, kdy je neustále zvýšen krevní tlak v tepnách. Hypertenze obvykle nezpůsobuje příznaky, ale je hlavní příčinou mrtvice, ischemické choroby srdce, srdečního selhání, onemocnění periferních cév a onemocnění ledvin. Kromě toho může vysoký krevní tlak zvyšuje hladinu cukru v krvi a zvyšuje riziko vzniku cukrovky.

Co způsobuje vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak je způsoben nezdravým životním stylem. Sedavý způsob života a nezdravá strava je hlavní příčinou jeho vzniku. Výbornou prevencí je snížení příjmu soli a cukru. Zrovna tak je nutné vyhýbat se i průmyslově zpracovaným potravinám ve stravě.

Problémy spojené s vysokým krevním tlakem však můžete poměrně snadno eliminovat. Kromě změny jídelníčku, regulujete hypertenzi i pravidelnou konzumací kiwi.

Kiwi je tropické ovoce bohaté na hořčík a draslík, které pomáhají regulovat krevní tlak a zlepšují celkový stav kardiovaskulárního systému.

Pravidelná konzumace 3 kiwi denně vám nejen pomůže regulovat krevní tlak, ale také zlepší vaše celkové zdraví. Upravte svůj jídelníček, životní styl a pravidelně si pochutnávejte na kiwi a budete zdraví a plní energie.

zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button