Péče o těloPřírodní léčba

10 nejlepších olejů, které vám pomohou k mladistvému vzhledu

Po nějaké době ztrácí kůže svoji regeneraci, což způsobuje vrásky, povislost a další estetické problémy. Pokud chcete držet krok a vypadat stále mladě, doporučujeme nahradit klasické kosmetické přípravky těmi přírodními a pečovat o svoji pleť pomocí olejů.

Každý olej funguje trošku jinak, ale všechny skvěle hydratují a obnovují pokožku.

Jaké oleje se nejčastěji používají

Kokosový olej patří mezi nejužitečnější oleje. Pomáhá proti vzniku stařeckých skvrn a vrásek, také chrání proti slunečnímu záření. Celkem 2 lžíce denně zapojte do svého stravovacího režimu, aby se zabránilo neduhům spojených s věkem. Navíc se vám zlepší celková psychická pohoda. V masírujte do pokožky během sprchování, díky tomu udržíte své tělo hydratované.

Olivový olej je ideální pro obnovu pokožky. Jedná se o nenasycený mastný tuk, který je plný minerálů a vitamínů E a An. Pravidelným užíváním zabráníte volným radikálům poškodit tělo. Opět zahřejte mírně olej a po dobu 5-10 minut vmasírovávejte do pokožky.

Další oleje, které musíte zkusit

Jojobový olej

Obsahuje vysoké množství vitamínů C a E. Důkladně vmasírujte do pokožky a nechte zaschnout. Vaše pokožka vám poděkuje.

Arganový olej

Ideální pro vypnutí pokožky, skvrny a vrásky. Je bohatý na vitamín E a An, které využijete k čištění pleti. Opět vmasírujte do pokožky. Také můžete arganový olej použít jako doplněk stravy. Stačí jedna lžička denně.

Mandlový olej

Snižuje přítomnost vrásek díky vitamínu K a E. Kapku oleje vetřete pod oči a zbavíte se tmavých kruhů. To samé aplikujte na všechny vrásky, které vás trápí.

Neem olej

Má antibakteriální, antivirové a antimikrobiální vlastnosti. Také je bohatý na polynenasycené mastné tuky a vitamín E, který obnovuje pružnost pokožky a kožní buňky. Přidejte lžíci do vlažného olivového nebo kokosového oleje a vmasírujte do pokožky před spánkem. Nechte zaschnout po dobu 10 minut, ale nemyjte se.

Olej má silné protiplísňové a antimikrobiální vlastnosti. Vyléčí vám tak spousty kožních problémů, jako je například lupénka.

Namíchejte si směs z 6 kapek levandulového oleje, lžíci aloe vera a lžičkou oleje Neem. Smíchejte a jemně vmasírujte do pokožky. Nechte působit 10 minut a poté se opláchněte studenou vodou. Postup opakujte každý den.

Avokádový olej

Neuvěřitelně funguje na suchou pokožku. Je bohatý na vitamín E a A, který hojí poškozenou pokožku a příznaky spojené s věkem. Také podporuje obnovu stávajících buněk a tkání.

Olej z pšeničných klíčků

Má intenzivní vlastnosti, které pomáhají k zotavení poškozené pokožky. Díky vysokému obsahu vitamínu An a E má skvělé vlastnosti a funguje výborně proti rakovině. Ničí totiž volné radikály, které poškozují buňky.

Smíchejte pár kapek s aloe vera gelem a aplikujte na kůži. Jemně masírujte 5 minut a poté se osprchujete.

Olej z pomerančových semínek

Tento olej je skvělý pro nápravu škody, které způsobily volné radikály. Ochraňuje vás před sluncem a dalšími přírodními živly. Udržuje kůži pevnou a čistou. Má antimikrobiální účinky a zlepšuje regeneraci kůže.

Před použitím olejů si vyzkoušejte vždy kapku na malou kůžičku, abyste se ujistili, že nebudete mít alergickou reakci.

zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button