DetoxikacePéče o těloPřírodní léčba

Detox střeva – jaké potraviny jsou skvělé pro čištění?

Zdravé střevo je základem pro zdravé tělo. Někdy to však jinak nejde a vaše tělo bude zahlceno toxiny, špatnými látkami a podobně. Boj s trávením, s problémy se zažíváním nebo s citlivostí na potraviny může být nepříjemný. Špatná strava, stres a mnoho dalších věcí je klíčem k problémům. Je potřeba čas od času vyčistit střevo a nezatěžovat tělo. Přinášíme deset, na první pohled obyčejných potravin, které je dobré přidat do vaší stravy. Jsou totiž skvělé a pomáhají čistit vaše tělo. Jaké potraviny to jsou?

Jablka

Jsou plné skvělých živin. Získáte z nich vlákninu, vitamíny, minerály a mnoho užitečných fytochemikálií – jako D-glukarát, flavonoidy a terpenoidy. Všechny tyto látky se využívají při detoxikačním procesu. Jeden z flavonoidů pomáhá s detoxikací, stimuluje tvorbu žluče. Játra se tak zbaví některých toxinů. Jablka jsou také dobrým zdrojem pektinu (rozpustné vlákniny), který můžete detoxikovat toxiny a všechny nepříjemné látky.

Borůvky

Borůvky jsou skutečně jednou z nejmocnějších léčivých a čistících potravin. Obsahují přírodní aspirin, který pomáhá mírnit účinky chronického zánětu, který poškozuje tkáně a zároveň napomáhá snižovat bolest. Působí jako antibiotika blokováním bakterií v močovém traktu, čímž pomáhají předcházet infekcím. Mají také antivirové vlastnosti a pomáhají blokovat toxiny před překročením hematoencefalické bariéry.

Chia semínka

Tato malá semínka jsou perfektními čisticími prostředky. Kdy je ponoříte do vody na několik minut, změní se v látku, která je podobná želé. Pomáhají vyčistit žaludek a je skvělý pro všechny, kteří mají problémy se zácpou. Obsahují také protizánětlivé omega-3 mastné kyseliny, za které vám vaše tělo poděkuje. Můžete přidat jednoduše jednu čajovou lžičku chia semínek do sklenice vody a vypít.

Kajenský pepř

Dělá víc, než jen trochu okoření vaše jídlo. Jde o skvělé rozpouštědlo, pomůže také uvolňovat jakékoliv sliznice. Díky kajenskému pepři se urychlí a také uklidní trávení, dokonce může pomoci bojovat s příznaky problémů s trávením.

Avokádo

Toto na první pohled divné ovoce je plné antioxidantů, snižuje hladinu cholesterolu a rozšiřuje krevné cévy, blokuje toxicitu, která napomáhá ničit artérie. Avokádo obsahuje glutation, což je látka, která blokuje různé karcinogeny a zároveň pomáhá játrům detoxikovat je.

Brokolice

Brokolice specificky pracuje s enzymy v játrech, aby se toxiny v těle mohly odstranit. Brokolice chutné skvěle, vyzkoušejte jí syrovou. Brokolice má silné protirakovinné, antidiabetické a antimikrobiální látky. Sulforafan pomáhá předcházet rakovině, cukrovce, alergiím a dalším problémům.

Zelí

Kromě čištění jater může zelí pomoci vypudit toxiny z těla a to například rychlejším vyprazdňováním. Obsahuje síru, což je podstatné pro rozbití chemikálií a odstranění z těla.

Fenykl

Fenykl má vysoký obsah vlákniny a může být také užitečný při prevenci rakoviny tlustého střeva. Kromě vlákniny je fenykl také velmi dobrým zdrojem pro vitamín B, který je nezbytný pro přeměnu nebezpečných molekul. Vitamín C se nachází ve fenyklu a je přímo antimikrobiální a je také potřebný pro správnou funkci imunitního systému.

Listová zelenina

Zelená listová zelenina je skvělý pro čištění střeva. Jsou také plné minerálů a antioxidantů, které pomáhají chránit tělo před toxiny. Mějte na paměti, že spousta trávicích problémů může být vyléčena s pomoci vařené zeleniny, protože tu je jednodušší strávit.

Zelený čaj

Zelený čaj je často považován za skvělý doplněk k jakémukoliv detoxikačnímu programu a to díky jeho vysoké antioxidační hodnotě. Je to nejméně zpracovaný čaj, poskytuje spoustu antioxidačních polyfenolů, zejména katechin.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button