Přírodní léčbaZdravé tipy

Zázračné účinky cibule: Dejte jí na noc do ucha a uvidíte ty účinky!

Dokonce i začínající jaro umí přinést dny, kdy je chladno, nevlídno a zima. Nachlazení a chřipka tak na sebe často nenechávají dlouho čekat. Blížící se nemoc je třeba začít řešit, ideálně okamžitě. Na chřipku a nachlazení existuje mnoho nejrůznějších léků. Chcete-li se zbavit chřipky a nachlazení pomocí přírodních léků, pak děláte dobře. Mnohdy jsou přírodní léky v léčbě ještě účinnější. Přinášíme jeden trik, který se může zdát až moc jednoduchý, ale skutečně funguje!

image

Stačí kousek cibule

Stačí dát jeden kousek cibule do ucha nebo do ponožky. To pomáhá v boji proti mnoha nemocem, které lidi trápí během zimy i po ní. Nejrizikovější je období, kdy se ve vzduchu objevuje mnoho virů a mikrobů. Co všechno s tímto na první pohled obyčejným trikem můžete vyléčit?

1. Pomoc proti kašli

Tento lék je mnohdy lepší, než jakýkoliv sirup. Konzumovat můžete syrovou cibuli, šťávu z cibule nebo si dát cibuli pod jazyk. Ano, dech pravděpodobně nebudete mít nejvábnější, ovšem budete se díky cibuli cítit mnohem lépe a kašel přejde během chvíle.

2. Pomoc proti horečce

Máte-li děti, které jsou náchylnější k nachlazení, pak se doporučuje cibule. Stačí dát několik plátků do ponožek, můžete také přidat cibuli do jablečného octa, jde o vynikající přírodní lék.

3. Pomoc proti jakémukoliv nachlazení

Sirup z cibule, čaj z cibule či čerstvá cibule. To vše pomáhá proti jakémukoliv nachlazení. Několik hodin poté se budete cítit lépe.

4. Pomoc proti bolesti ucha

Důsledkem infekce může být bolest v uchu. Jestliže vás ucho bude bolet, pak pomůže cibule. Ideálně použijte prostřední část cibule a dejte jí do ucha. Nechte působit několik hodin. Cibule má velmi silné protizánětlivé účinky, které změkčují ušní maz a dochází k jednoduššímu čištění. Jestliže chcete z účinků cibule dostat maximum, pak nechce v uchu cibuli působit během celé noci.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button