Péče o tělo Přírodní léčba

Jak léčit vitiligo? S balzámem z babiččiny kuchyně!

Vitiligo je kožní porucha, při které dochází ke ztrátě buněk, které tvoří kožní pigment. Buňky vymírají či se stávají nestabilními pro jakoukoliv funkci. Skutečnou příčinu této nemoci neznáme, výzkumy však poukazují na virové, genetické a autoimunní příčiny. Projevuje se to světlými skvrnami na kůži, které nemají pravidelný tvar. Nejčastěji jsou tyto skvrny k vidění v okolí prstů, očí, kloubů, třísel, genitálu, úst. Z postižených míst také mohou vyrůstat chloupky, které rovněž ztratily pigment.

Toto onemocnění se ve světě vyskytuje v necelém 1%. Nejběžnější forma tohoto onemocnění je non-segmentové vitiligo, objevuje se v symetrických vzorech a to často na velkých částech lidského těla. Jak si tedy pomoci od tohoto onemocnění? Jednoduše, zkuste eliminovat vitiligo s balzámem z babiččiny kuchyně. Připravíte si jej sami, bez složitých procedur a z produktů, které jsou běžně dostupné v kuchyni. Balzám bude čistě na přírodní bázi a vy budete přesně vědět, co do něj dáváte.

vitiligo-hands1

Recept na domácí balzám na vitiligo

Potřebujeme:

  • 2 lžíce čerstvé mrkvové šťávy
  • 1 lžičku olivového oleje, který je lisován za studena
  • 1 lžičku medu

Postup a použití:

Pečlivě smíchejte čerstvou mrkvovou šťávu s olivovým olejem a medem. Tímto balzámem potírejte postižená místo a to třikrát denně. Nechte působit 15 – 20 minut a poté balzám z postižených míst smyjte vodou či čajem z přesličky.

Měli byste se vyhnout slunci. Před slunečními paprsky určitě chraňte oblasti těla, která jsou vitiligem postižená, jelikož jsou tato místa velmi náchylná k popálení. Dále doporučujeme do stravy zařadit 2 dl čerstvé mrkvové šťávy denně. Dále konzumujte citrusové plody jako mandarinky, citróny, pomeranče, meloun, ostružiny, borůvky či brusinky.

O autorovi

Profilový obrázek

Zuzana Žáková

3 komentáře

  • Balzám rád vyzkouším. S vitiligem bojuju už několik let a zatím se mi jako nejúčinější jeví fototerapie. Ale je zase poměrně agresivní k pokožce. Také mi v repigmentaci mírně pomáhá mast Protopic. Ale tento přírodní způsob léčby by mohl být efektivnější! 🙂

    • Vitiligo mám mnoho let,dokonce je u nás v rodině dědičné a na ty babský recepty nevěřím,nepomáhá na to absolutně nic,jako mladá jsem jezdila po všech možných vyšetřeních a nic.Dnes je mi to jedno,nejsem jediná,kdo vitiligo má a dřív si někteří mysleli,že jsem se opařila nebo ještě něco horšího a nechápali když jsem jim vysvětlovala co to je,od té doby říkám,mě to nevadí,nekouše to,nesvědí a že jsem flekatá a mám šediny,přidává mi to na kráse.

Zanechte komentář