Péče o těloPřírodní léčbaZdravé tipy

Ruský zázrak: Přírodní balzám, který pomůže od mnoha nemocí

Populární ruské webové stránky pro alternativní medicínu uvedly recept na tento přírodní balzám a rázem se stal hitem, který pobláznil mnoho lidí. Není se čemu divit, jelikož jde o balzám, který je na přípravu velmi jednoduchý, efektivní a pomůže s léčbou mnoha nemocí. Je čistě přírodní, takže do svého těla „nepumpujete“ chemii.

Je multifunkční, nepomáhá jen na jednu jedinou nemoc, ale na mnoho nemocí, což jej činí ještě atraktivnějším. Vyzkoušejte jej i vy a uvidíte, jaké ohromující výsledky tento jednoduchý ruský recept přináší.

Léčí řadu nemocí

Tento léčivý balzám je možno použít na léčbu mnoha nemocí, např. otitidy, angíny pectoris, na otoky, modřiny, popáleniny, na bronchitidu, na prasklinky na rukách či na nohách, na zánět vaječníku, na trofické vředy a na řadu ženských onemocnění. Používání tohoto balzámu spočívá vždy v nemoci. Jsou dva způsoby, jak balzám používat a to vnějším a vnitřním způsobem. Jaký je recept na tento balzám?

Ingredience:

  • 1 vejce
  • 400 ml rostlinného oleje
  • 60 g včelího vosku

Příprava:

Uvařte vajíčko a vyjměte z něj žloutek. Bílek nechejte bokem. Ze žloutku vytvořte na malé desce kaši (nasekejte) a na smaltovou pánev nalijte olej. Přidejte včelí vosk a na mírném ohni jej nechte roztavit. Jakmile uslyšíte „praskání“ na pánvi, vezměte žloutek a prsty jej přidejte do směsi oleje a vosku, kousek po kousku. Olej začne pěnit, proto jej z ohně rychle odstraňte a počkejte, dokud se neuklidní.

Poté dejte pánev na mírný oheň znovu a pokračujte v přidávání žloutku. Směs na pánvi stále míchejte. Tato směs změní barvu, stane se tmavě hnědou. Jakmile se tak stane, sundejte pánev z ohně a nechejte po dobu 15 – 20 minut stát. Vezměte nádobu a přes jemné sítko jej nechejte propasírovat.

Když je balzám hotový, vložte jej do skleněné nádoby a pečlivě zavřete víkem. Můžete tento balzám uchovávat v lednici a to dokonce více než 10 měsíců. Rozhodnete-li se tento balzám používat jako obklad, doporučujeme jej zahřát nad parou.

cudo-mehlem-8c0652671818b75440b57414d49cce95_view_l

 

Jak jej konzumovat?

Vnějším způsobem využijete tento balzám, když jej budete třít nebo jej budete jemně vmasírovávat. Vnitřním způsobem jej využijete, když ho budete užívat třikrát denně před jídlem a to půl lžičky.

Využití balzámu

Jak už bylo výše zmíněno, tento ruský balzám má velmi dobré účinky na lidské tělo. Je možno jej využít pro několik nemocí. Níže si uvedeme, na jaké.

Zánět dutin

Máte-li zánět dutin, vložte tento balzám do pipety a vložte si jednu kapku do nosu a to dvakrát denně v intervalu jedné hodiny. Balzám musí být rozpuštěný, avšak ne horký či teplý, aby vám neporanil nosní sliznice. Nemůže však být tuhý, to by neúčinkoval. Lékaři dodávají, že toto je způsob, jak se zbavit vleklého zánětu vedlejších nosních dutin. Balzám proniká do dutin a bere sebou ven všechen hnis.

Hnisavý zánět středního ucha

Do tohoto balzámu namočte bavlněný kousek ubrousku a vložte jej do ucha. Je-li to nutné, můžete kus bavlněného ubrousku vyměnit. Je možno také balzám vtírat za ucho.

Hnisavá angína, angíny, abscesy v hrdle

Na výše zmíněné problémy použijte tento balzám tak, že budete přikládat zábaly na krk a můžete tento balzám užívat také vnitřně. Udělejte tak během noci 2 – 3 krát a ráno abscesy prasknou a je po problému.

Zánět průdušek, bolest žaludku, střev, vředy na těle, ječné zrno

Pokud chcete zamezit bolesti či se poprat se zánětem průdušek, tento balzám užívejte vnitřně. Dopřejte si půl lžičky třikrát denně před jídlem.

Ženské obtíže

Namočte do tohoto balzámu tampón a vložte jej do pochvy ráno a večer. Existují tvrzení, že po deseti dnech zůstávají po cystách jen matné vzpomínky. Pro fybromyom to trvá déle, zhruba deset týdnů. V případě mastitidy vezměte papírový ubrousek, namočte jej do tohoto balzámu a přikládejte jej na prsa, která přikryjete plastovým sáčkem. Obklad obměňujte každé dvě hodiny.

Popáleniny, rány, vředy, otoky, bolesti kloubů a zubů

Na postiženou oblast naneste vrstvu balzámu, zabalte a nechte přes noc působit. Jestliže nejsou rány velké, pak postačí, když namočíte kousek bavlněného ubrousku do balzámu a přiložíte na ránu. Bolí vás zuby, dásně? Pak čistým prstem naberte balzám a umístěte jej na bolavé místo. Bolest brzy zmizí.

Trofické vředy, gangréna

Papírový kapesníček či ubrousek namočte do balzámu a přiložte na postiženou oblast. Vyměňte každé dvě hodiny. Hnis začne brzy z rány unikat.

Léčba hemeroidů

Z gázy si vytvořte tampón, který namočíte do balzámu. Tento tampón vložte do konečníku a nechejte působit přes noc. Doporučuje se postup opakovat 8 – 10 dní, dokud se vám neuleví a vy se nezačnete cítit lépe.

Můžete si vytvářet jakékoliv aplikace, které můžete na postižené místo aplikovat před spaním a nechat v noci, ve spánku působit. Jestliže vás budou například bolet klouby, pak doporučujeme zabalit balzámem natřenou plochu. Dokonce pomáhá tento balzám posilovat také vaše nehty. Jednoduše jej naneste před spaním na nehty a vetřete do nich.

Malá poznámka k vosku, ten musí být stoprocentně přírodní, včelí, nejlépe od včelaře. Jestliže budete tento balzám užívat vnějším způsobem, pak si můžete vzít k ruce jakýkoliv druh oleje. Pokud budete balzám užívat také vnitřně, pak sáhněte po oleji olivovém.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button