Péče o těloZdravé tipy

Pozor, na které straně spíte! Spaní na pravé straně může být příčinou mnoha nemocí

Dostatek energie získáte jedině důkladným odpočinkem a spánkem. Během něj se tělo regeneruje, odpočívá a připravuje se na další den. O tom, jak dlouho by měl člověk spát, se vedlo opravdu hodně sporů. Někdo uvádí, že tolik hodin, o kolik si vaše tělo řekne, jiný tvrdí, že když spíte dlouho, může to mít negativní vliv na zdraví. Optimálně se pro zdravější život doporučuje spát kolem 8 hodin, děti dokonce 10 – 14 hodin. Ovšem vaše zdraví neovlivní jen to, jak dlouho spíte, ale také to, ve které spíte poloze.

Pravá či levá strana?

Také máte svou oblíbenou polohu, ve které pravidelně usínáte? Někdo usne jedině na zádech, jiný zase na břichu, na pravé či na levé straně. Nyní se zjistilo, že ti, kteří spí na levé straně, dělají dobře. Jde totiž o nejzdravější pozici pro spánek. Ptáte se proč? Spíte-li na zádech, může to bránit dýchání, spánek na pravé straně zase může být nevhodný či dokonce nebezpečný pro váš trávicí systém. Levá strana je ta správná. Vyřeší problém s trávením a také zlepšuje trávicí proces. Spaní na levé straně také odstraňuje lymfy a toxiny z dýchacích cest, spaním na pravé straně naopak zvyšujete riziko závažných onemocnění.

Zvykněte si na levou stranu

Spánek na levé straně se vašemu tělu jistě vyplatí. Jenže, co když jste zvyklí spát na zádech či na pravé straně? Můžete vyzkoušet pár tipů! Například si nastavte polštáře na pravé straně a to po celé délce. Tak se nebudete moci v noci a ve spánku otočit na pravou stranu. Rovněž můžete vyzkoušet světlo, které bude na pravé straně svítit a vy se tak raději budete točit na stranu levou.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button