Péče o těloZdravé tipy

Jak léčit křečové žíly a popraskané paty? S tímto lékem jednoduše!

Také to znáte tu nepříjemnou bolest nohou, zejména pak v okolí pat? Za to mohou popraskané paty, které vás sužují. Popraskané paty poznáte jednoduše, vznikají trhlinky, které jsou na pohled viditelné, kůže je velmi suchá a pokožka je v okolí paty zhrublá. Často může být tmavě hnědá či žlutá.

Není to nic příjemného, často však za to může nesprávná péče o nohy, špatné obutí, nedostatečná vlhkost kůže, suchý vzduch, špatné zatížení, stárnutí či dlouhé stání na tvrdé podlaze. Příčinou může být také kožní onemocnění jako lupénka, cukrovka, onemocnění štítné žlázy či nejrůznější ekzémy. Jak se tedy nepříjemného problému zbavit? Přinášíme vám jednoduchý recept, který si můžete vytvořit sami v pohodlí domova. Je jednoduchý a výsledky stojí za to!

Ingredience:

  • 10 tablet aspirinu nebo paracetamolu
  • 250 ml alkoholu (70%)

Příprava:

Smíchejte 250 ml alkoholu s aspirinem a nechejte jej odstát, zhruba jeden až dva dny.

Aplikace:

Do směsi namočte vatový tampón či kousek gázy a přiložte na patu. Zabalte do potravinářské fólie, dejte na nohu ponožku a nechejte působit po celou noc.

Dopoledne si nohy omyjte a naneste na nohy glycerin či mastný krém a pečlivě vmasírujte do pokožky. Aby byl lepší výsledek, můžete před nanášením krému z pat kůži opatrně oloupat s pomocí pemzy. Tento postup opakujte každý večer, dokud se vaše paty nezlepší. Popraskaná kůže na patách by měla zmizet během deseti dní.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button