DetoxikaceKrásaPřírodní léčbaZdravé tipy

Kde všude může jablečný ocet pomoci?

Nemusíte vždycky sáhnout po lécích, které mohou mít vedlejší účinky. Vyzkoušejte pomoc z přírody a sáhněte například po jablečném octu. Kde všude může pomoci?

Jablka a kvasnice

Jablečný ocet se vyrábí z jablek a kvasnic. Jde o kombinaci, která pomáhá cukrům fermentovat. V rámci dalšího kroku se přidávají bakterie, které pomáhají vytvořit kyselinu octovou. Jablečný ocet je zdrojem mnoha vitamínů, látek, které jsou prospěšné pro lidské tělo a tím pádem pomáhají léčit spoustu nemocí a příznaků. Kde všude může jablečný ocet pomoci? Přinášíme pár způsobů, které možná neznáte.

Zmírnění bolesti v krku

Bolest v krku může způsobovat potíže s dýcháním a všeobecné problémy. Můžete vyzkoušet zmírňující tonikum, které vám pomůže zmírnit bolest v krku. Chcete-li vytvořit přírodní tonikum, poté postupujte podle tohoto receptu.

Ingredience:

  • ¼ šálku surového medu
  • ¼ šálku vody
  • 1 polévková lžíce kokosového oleje
  • 1 až 3 díly čerstvého octa

Postup:

Vezměte všechny ingredience, smíchejte a vařte na nízkém plameni, dokud se kokosový olej nerozpustí. Poté odstraňte z plotny a míchejte, dokud se všechny ingredience nespojí. Přesuňte do skleněné nádobky a uchovávejte při pokojové teplotě. Nebojte se, kokosový olej může ztuhnout, když se tonikum ochladí. Potřebujete-li, můžete tonikum znovu ohřát. Konzumujte 1 až 2 čajové lžičky tonika najednou nebo pijte spolu s 6 uncemi vody.

Bojuje proti Atletické noze

Jde o plísňovou infekci, která je charakterizována šupinatou a červenou pokožkou. Mohou se také objevovat puchýře a vředy. Vyzkoušejte domácí ošetření, namočte nohy ve dvou až čtyřech šálcích jablečného octa. V případě potřeby je možno ocet kombinovat s teplou vodou, ale pozor, nepřidávejte příliš mnoho vody.

Namočte nohy na deset až třicet minut a každých několik minut opláchněte žínkou postižené oblasti. Jablečný ocet je přirozeně protizánětlivý, může pomoci také po dlouhém dni na slunci. Zde je dobré kombinovat spolu s kokosovým olejem a aplikovat na spálenou pokožku.

Péče o obličej

Jablečný ocet obsahuje alfa hydroxykyseliny (AHA) a ty mohou odlupovat kůži, pomáhat snižovat výskyt jizviček po akné a také odstranit mrtvé kožní buňky, aby mohly růst ty nové. Vyzkoušejte jablečný ocet, který můžete aplikovat na vatovou tyčinku nebo do rozprašovače. Naneste před spaním a ráno omyjte obličej.

Zabraňuje zápachu

Jablečný ocet obsahuje kyselinu, která může pomoci zastavit růst bakterií. Použijte jablečný ocet, aplikujte jej na vatový tamponek a dejte pod paží, což pomáhá bojovat proti zápachu.

Odstraňuje lupy

Využijte oplachovou péči s jablečným octem, což může pomoci pokožce hlavy. To je potřeba k vyvážení pH pokožky a odstraňuje lupy. Smíchejte ½ šálku jablečného octa s ½ šálkem vody a tuto směs aplikujte na pokožku hlavy. Zakryjte a nechejte třicet minut působit.

Bělení zubů

Jablečný ocet může být nápomocný při návratu bílých zubů. Smíchejte česnek s jablečným octem nebo smíchejte čajovou lžičku jablečného octa s malým množstvím jedlé sody a vytvořte pastu, kterou aplikujte na zuby.

Odstraňuje bradavice

Bradavice na rukou nebo na nohou je možno snadno odstranit s pomocí jablečného octa a dávky trpělivosti. Použijte vatový tamponek, který namočíte v jablečném octu a přiložte na postižené místo. Aby vatový tamponek držel, připevněte s obvazem či páskou a nechejte působit. V případě potřeby vyměňte vatový tamponek. Bradavice by se nakonec měla sama odstranit.

Pomáhá proti modřinám

Jablečný ocet je přirozený prostředek a pomáhá snížit modřiny. Namočte bavlněný tamponek do jablečného octa a aplikujte na postižené místo, kde nechejte působit asi jednu hodinu. Poté by měla modřina být jemnější.

Brání silnému zápachu

Jablečný ocet může pomoci odstranit různé zápachy v domácnosti. Umístěte misku jablečného octa do míst, kde přetrvávají silné zápachy. Můžete jablečný ocet také dát do hrnce a nechat vařit na mírném plameni po dobu jedné až dvou hodin. Buďte opatrní, aby bylo v hrnci dostatek kapaliny.

Jablečný ocet je přírodní prostředek a může pomoci léčit mnoho více či méně závažných chorob. Například takové léčení bradavic se ukázalo jako skvělé řešení, ale pozor, už s ním nelze léčit genitální bradavice, protože to je velmi škodlivé. Buďte proto obezřetní při používání jablečného octa.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button