Jídlo a stravování Přírodní léčba Zdravé tipy

Proč nevyhazovat melounová semínka

Meloun, ať už vodní nebo žlutý či další druhy, je velmi oblíbeným letním ovocem. Všichni však zahazují melounová semínka. V tomto článku vám řekneme, proč je to chyba. Melounová semínka jsou totiž prospěšná pro zdravé fungování těla.

Melounová semínka jsou plná vlákniny, která je nezbytná pro normální fungování střev. A co víc, mohou také výrazně pomoci při léčbě žloutenky a zároveň ničí některé parazity. Aby bylo možné získat všechny výhody, které tato semínka nabízí, je zapotřebí je uvařit, rozemlít nebo péct.

Obsažená aminokyselina Citrulin se totiž uvolňuje nejlépe v těchto případech. Působí jako antioxidant, pomáhá čistit cévy a zlepšovat erekci. Kromě výhody plynoucí z této látky, je meloun skvělý pro léčbu ledvinových kamenů a onemocnění ledvin. Ideální je připravit si čaj ze semínek vodního melounu.

Recept na čaj z vodního melounu:

Hrst semen z melounu (20-30 jader) vaříme zhruba 15 minut ve 2 litrech vody. Nápoj je hotov. Zhruba taková dávka by měla být dostatečná pro konzumaci na dva dny. Třetí den vynechte konzumaci a nechte tělo se pročistit. Nápoj můžete užívat několik týdnů, ale vždy si dejte každý třetí den přestávku.

Na zimní měsíce si udělejte dostatečnou zásobu sušených semínek vodního melounu, které můžete využít i během pečení cukroví a podobně.

Zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Zuzana Žáková

Zanechte komentář

error: Content is protected !!