Péče o těloZdravé tipy

Jak si vyrobit vlastní domácí opalovací krém

Přírodní ochrana proti slunci v podobě krému je nelepší způsob, jak se slunit bez toxických chemikálií. Ty, jak známo, žádný užitek lidskému organismu nepřinesou. Naopak škodí a narušují endokrinní činnost, která je potom dávána do souvislosti s tvořením volných radikálů v těle a mohou přispívat ke vzniku rakoviny kůže.

Odborníci se shodují, že mnoho lidí po celém světě trpí deficitem vitamínu D. Málo slunečního záření je ovšem mnohem větší problém, než přílišná expozice na slunci. Nedostatek vitamínu D má někdy vliv na nastartování rakovinného bujení, např. rakoviny prsu.

opalovacíJeho avitaminóza zapříčiňuje taktéž rozvoj některých komplikací v těhotenství i porodu (preeklampsie, gestační diabetes, předčasný porod). Slunce člověk k životu potřebuje. Vyžaduje však také účinnou ochranu.

A jak jsme si již napsali, většina konvenční ochrany proti slunečnímu záření v sobě obsahuje plno škodlivých chemických látek a toxinů. Znamená to jednu věc – měli byste se těmto přípravkům vyhnout a vyrobit si svůj opalovací krém. Je perfektní ochranou před popálením, vyživuje a hydratuje. Tělu dodává vitamíny a živiny a recept je neskutečně snadný. Stačí jen postupovat podle následujících pokynů.

Budete potřebovat tyto ingredience:

  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 1 lžíce včelího vosku
  • 1 lžíce avokádového oleje
  • 5 kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru

Všechny suroviny vlijte do skleněné nádoby a dejte do hrnce s vodou a přiveďte k varu. Jednotlivé složky ve sklenici promíchejte, aby se propojily a odstavte z tepla. Nechte vychladnout na pokojovou teplotu a přidejte svůj oblíbený esenciální olej. Uložte váš opalovací krém na suché a chladnější místo nebo rovnou do chladničky.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button