OstatníPéče o těloZdravé tipy

Nikdy nejsou nemocní, neví nic o rakovině, dožívají se 120 let, a to díky tomuto tajemství

Slyšeli jste někdy o Hunza kmenu? Tito lidé vypadají velmi mladě a poté, co vám řeknou, kolik jim je let, budete v šoku. Žijí v horách, v severním Pákistánu, a tak trochu jsou to lidé jako z jiné planety. Jsou velmi zvláštní, jelikož jejich průměrná délka života je 100 let.

Clipboard01

Životní styl Hunza lidí

Z životního stylu těchto lidí bychom si měli brát příklad. Koupou se ve studené vodě a to tehdy, i když je teplota na teploměru pod nulou. Vytváří si své vlastní jídlo a vůbec nejedí dovážené potraviny. Vždy konzumují syrovou zeleninu, syrové ovoce, ořechy, sušené meruňky, další různé obiloviny (pohanka, ječmen, proso), luštěniny. Zřídkakdy konzumují mléko, vejce a sýr.

Období půstu

Hunza lidé si pěstují své plodiny sami a ve chvíli, kdy nejsou zralé, drží půst. A je to obvykle 2 až 4 měsíce. Pijí jen šťávu ze sušených meruněk. Je to součástí jejich života, taková tradice a všichni to respektují. Někteří lékařští odborníci říkají, že toto období půstu a jejich lehká strava je hlavním důvodem toho, proč se dožívají tak vysokého věku a vedou zdravý život.

Meruňky jako možný lék

Ve stravě Hunza lidí se objevují meruňky ve velkém množství. A právě toto vysoké množství meruněk, může být klíčem k tomu, že se těmto lidem vyhýbají nádorová onemocnění a rakovina. Některé zprávy ukazují, že se Hunza lidé dožívali až 160 let. Tito lidé jsou nepoznamenaní nemocemi, neví nic o nádorech, rakovině a dalších chorobách, které naší populaci běžně sužují a trápí.

Vypadají velmi mladě

Vypadají velmi mladě, jejich pleť je pevná a vůbec byste je netipovali na jejich věk. Ženy mohou dokonce porodit ve věku 65 let. Tento příběh byl zveřejněn, když se v roce 1984 Said Abdul Mbundu, člen lidí Hunza, dostal do Londýna. Bezpečnostní úředníci na letišti byli upřímně šokováni, když viděli, že se narodil roku 1832.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button