Jídlo a stravování Péče o tělo Přírodní léčba

10 přírodních antibiotik, které byste měli používat

Příroda má mnoho léků pro různé problémy a podmínek. Je to bezpečné, bez vedlejších účinků, navíc vše vstřebáváte přirozenou cestou. Proč používat léky, když máme přírodu?

10 potravin, které vás vyléčí lépe než léky

Dokonce i Hippokrates řekl, že „potraviny jsou lék a lékem jsou potraviny“. Zde je seznam těch nejlepších potravin, které skvěle fungují jako přírodní antibiotika.

Česnek

Pár stroužek česneku denně pomáhá vyhnat bakterie, viry a infekce. Studie prokázaly, že česnek může zmírnit příznaky AIDS, diabetes a vysokého tlaku. Také je skvělý pro nachlazení a příznaky chřipky nebo bolesti zubů. Vždy používejte organický česnek. Vařený česnek nemá dostatečné množství vitamínů. Syrový česnek nadrťte a přidejte do polévky, salátu nebo nápoje.

Cibule

Je podobná česneku a má podobné účinky. Také je skvělá na bolesti, zánět i na chřipku a nachlazení.

Extrakt z grapefruitových jadérek

Tento extrakt se používá pro zabíjení mikrobů a bakterií. Jsou ideální i v případě, že bojujete s plísní. Můžete je též využít i pro úklid koupelny. Před použitím extrakt promíchejte s vodou.

Křen

Dodá vám energii a posílí imunitu. Kromě toho zvýší průtok krve a dobře štěpí stravu v žaludku. Křen pomáhá při léčbě infekce močových cest, ledvinových kamenů nebo zánětu průdušek. Ideální je konzumovat křen v syrové podobě nebo do šťávy. Pro lepší efekt přidejte křen.

Vitamín C

Ten se vyskytuje mnoha druzích ovoce, jako jsou citrony, pomeranč nebo ananas. Stačí pár kapek denně a vaše imunita bude neotřesitelná. Nezastaví vás chřipka ani nachlazení! Vitamín C je ideální pro kožní problémy nebo nápravu kůže.

Manuka med

Tento druh medu má peroxid, který působí jako lék. Obsahuje celou řadu přírodních antibiotik a jeden methylglyoxal. Jediný problém je jeho cena, která není malá.

Skořice

Úžasné koření, které umí snížit hladinu cukru v krvi a skvělé funguje jako prevence diabetu. Je také skvělou alternativou pro léky na kvasinky. Je možné skořici využít v mnoha ohledech. Skvělou možností, je uvařit skořici s trochou vody a pít ji jako čaj.

Jablečný ocet

Kyselina jablečná skvěle funguje jako antibiotikum. Odstraňuje bolest v krku a ničí choroboplodné zárodky.

Zázvor

Běžně se používá při léčbě nachlazení a chřipky. Tento kořen léčí nevolnost a problémy s břichem. Také ho můžete využít při bolesti kloubů a svalů. Pokud jste však těhotná, vyhněte se zázvoru.

Eucalyptus

Antiseptikum, které je skvělé na kůži. Lze konzumovat jako čaj při léčbě kašle. Také se nebojí plísní. Eucalyptus je skvělý všelék.

zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Daniel Schiffner

Zanechte komentář