Jídlo a stravováníPéče o těloPřírodní léčba

6 příznaků, že vaše játra jsou plná toxinů

Játra jsou největším pevným orgánem v lidském těle. Mají důležitou funkci a to přeměnit toxiny na odpad, který tělo odstraňuje skrz moč a stolici. To je obzvlášť důležitá funkce. V dnešní době jsme obklopeni toxiny a dalšími znečišťujícími látkami. Játra se ne vždycky dokážou zbavit veškerého odpadu, což vede k jeho skladování v tukových buňkách. Většinou je to právě v oblasti břicha.

Tuk v játrech

Játra jsou přirozeně mastným orgánem, proto by v nich vždy měl být nějaký ten tuk. Když je však v játrech víc tuku, než 5 až 10 procent z celkové hmotnosti jater, je výsledkem ztukovatění jater. Existují dva typy onemocnění ztukovatění jater. Nealkoholické ztukovatění a alkoholické ztukovatění jater.

Alkoholické ztukovatění jater je způsobeno nadměrnou konzumací alkoholických nápojů. Nealkoholické ztukovatění jater je způsobeno nealkoholickými faktory jako například vysokým cholesterolem, nadměrnou spotřebou tučných a zpracovaných potravin, chemické vlivy nebo genetika.

Přinášíme vám pár příznaků, které se u vás mohou objevit a dát tak najevo, že je potřeba detoxikace:

Nevysvětlitelné zvýšení hmotnosti

Když játra nefungují při odstraňování toxinů z těla na 100%, snižování kalorií a pravidelné cvičení vám moc nepomůže. Tělo ukládá nefiltrované toxiny do svých tukových buněk. Kromě toho jsou játra zodpovědná za metabolismus tuku, když nefunguje správně. Tuk cirkuluje ze střeva a zpátky do orgánů.

Alergie

Když játra fungují správně, produkují protilátky, které bojují proti alergenům. V případě, že se jejich funkce snižuje, tělo skladuje alergeny. Na to reaguje mozek tím, že produkuje histamin, což je chemikálie, která označuje alergeny, které by měly být odstraněny a ve vysokých hladinách vede k symptomům alergie jako například bolesti hlavy, svědění a podobně.

Chronická únava

Jeden z raných a zřejmých příznaků poškození jater je stálá únava. Když nejsou játra zrovna v dobrém stavu, tělo musí pracovat lépe a budete potřebovat delší čas na odpočinek. To je způsobeno nárůstem toxinů v krevním řečišti, které nelze vyčistit, protože játra se správně nezbavují toxinů. Pokud příznaky přetrvávají, obzvláště u jiných časných příznaků poškození jater, vyhledejte lékařskou pomoc.

Nadměrné pocení

Když jsou játra přepracovaná, jejich funkce se snižuje a zahřívají se. Jde o poměrně velký orgán, který přenáší teplo do zbytku těla. To se samozřejmě pokouší sebe samo zchladit a tak vzniká nadměrné pocení.

Akné

Toxické hromadění v játrech často vede k hormonální nerovnováze, která způsobuje akné. Pokud je akné způsobeno sníženou funkci těla, léčit zvenčí obvykle nepomáhá.

Problémy s dechem

Můžete se pečlivě starat o hygienu dutiny ústní, ale máte-li problémy s játry, můžete i tak trpět špatným dechem. Poraďte se proto se svým lékařem, abyste zjistili příčinu špatného dechu a mohli s tím pracovat.

Způsoby, jak se zbavit onemocnění jater

Zvrátit ztukovatění jater a snížit tak příznaky je možno s pomocí některých zdravých návyků. Tento recept je také velmi dobrým způsobem, jak účinky této nemoci zvrátit. Co k tomu budete potřebovat?

Ingredience:

  • 1 banán
  • 1 šálek řeckého jogurtu
  • Kousek zázvoru
  • 2 lžíce arašídového másla
  • 1 lžička kořene pampelišky

Postup:

Nastrouhejte zázvor a všechny výše zmíněné ingredience smíchejte a ihned podávejte. Tuto směs začleňte do své stravy a konzumujte jednou až dvakrát denně.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button