Péče o těloPřírodní léčba

Zázvorová voda utiší bolest kloubů, svalů a pomáhá v léčbě migrény

Bolest je nepříjemná součást lidského života a sem tam se objeví u každého z nás. Nejčastěji to bývá bolest hlavy, kdy stačí, že nebudete pravidelně pít, objeví se stres, nervozita či je den opravdu těžký. Obvykle spolknete pilulku, která v tomto ohledu může pomoci. Nebude lepší vyzkoušet přírodní metody?

Léky hledejte v přírodě

Staří Číňané věděli velmi dobře, jak skvělý je tento prostředek pro lidské tělo, kolik skvělých užitků vám poskytne. Na první pohled možná obyčejný zázvor, ve skutečnosti velmi silný, chutný a přínosný kořen. Pomáhá na spoustu věcí, na nachlazení, k léčbě bolestí, menstruačních křečí a podobně.

Tento lék je bohatý na draslík a mangan, pomáhá správné funkci srdce. Přejete si zůstat zdraví a silní? Pak by měl zázvor patřit do vašeho pravidelného jídelníčku. Kromě účinků na lidské srdce umí zázvor také posílit imunitní systém. Křemík může pomoci chránit kůži, zuby, nehty a vlasy.

Spousta prospěšných látek

Zázvor obsahuje také vitamíny A, E, C, vitamíny skupiny B, významné minerály jako hořčík, železo, fosfor, sodík, zinek, vápník a také beta-karoten. Dále se zjistilo, že zázvor má protizánětlivé vlastnosti a je dále prospěšný pro svaly, nervy a kosti. Jde také o prevenci a následnou léčbu migrény nebo chronických bolestí hlavy.

Chcete-li ze zázvoru vytěžit maximum, stačí si připravit jednoduchou zázvorovou vodu. Ta vyléčí bolesti hlavy, pálení žáhy nebo také bolesti kloubů a svalů. Jak si tento jednoduchý recept připravit?

Ingredience:

  • 1 až 2 kousky čerstvého kořene zázvoru
  • 3 šálky vody
  • ½ citronu
  • Surový med

Postup:

Očistěte a nakrájejte zázvor, přidejte do tří šálků s vodou. Do vody přidejte citron a med. Pečlivě promíchejte a zázvorovou vodu máte připravenou. Tuto vodu pijte každý den na prázdný žaludek. Zlepší se vaše celkové zdraví.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button