Jídlo a stravováníZdravé tipy

Proč jsou jablka jedním z nejlepších plodů pro každodenní konzumaci?

Jablka má spousta lidí na svých zahrádkách. V podzimních měsících jich je spousta a vy přemýšlíte, jak je zužitkovat. Tvoříte tak jablkové koláče, klasické záviny, štrúdly i kompoty. Věděli jste však, že jablko má opravdu skvělé účinky pro lidské tělo? Přináší spoustu vitamínů, minimum kalorií, vlákninu a podobně.

Jedno jablko denně

Do správné a vyvážené stravy by měl patřit podíl ovoce a zeleniny. Ovoce se doporučuje konzumovat především dopoledne, kdy se tělo lépe vypořádá s cukrem. Ovoce přispívá ke správné funkci těla, dodává spoustu vitamínů. Na trhu je spousta možností, sezónního i celoročního ovoce. Z těch, které jsou k dostání po celý rok, je nejlepší jablko. O něm se říká – jedno jablko denně a nemusíte navštěvovat doktora.

Co všechno obsahuje jedno středně velké jablko se slupkou?

  • Jen 125 kalorií
  • 30g sacharidů
  • 4,9g vlákniny
  • 22g přírodních cukrů
  • 0,6g proteinu
  • 51mg vitamínu E
  • 10,6mg hořčíku
  • 25,44mg fosforu

A spoustu dalších látek, které tělu pomáhají. Co všechno, kromě dobré chuti, může jablko tělu dodat? Například skvěle účinkuje na cukr v krvi, může pomáhat bránit zánětům a podobně. Na některé výhody, které konzumace jednoho jablka denně přináší, se níže podíváme!

Snižuje cholesterol

Prokyanidiny, které v jablkách najdete, mají silnou antioxidační aktivitu a mohou pomáhat snižovat lipidy s nízkou hustotou (LDL nebo také špatný cholesterol). Díky tomu bude cholesterol ve správných hodnotách.

Pomoc pro srdce

Snížením cholesterolu se také pomáhá snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění a chorob. Polyfenoly pomáhají chránit srdce, posilovat jej a celkově jste potom méně náchylní k těmto nemocem.

Pomáhá mysli

Vysoká hladina antioxidantů v jablkách může chránit váš mozek před neurodegenerativními chorobami jako například Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba. Napomáhá také udržovat plnou výkonnost mozku.

Podporuje zdravé trávení

Polyfenoly obsažené v jablkách prospívají vašim střevům. Podobně jako vláknina, které podporuje mikrobiologii ve střevech.

Zásoba jablek se vyplatí

Připravit si doma zásobu jablek se rozhodně vyplatí. Každý den jedno jablko se postará o přísun vitamínů, pomáhá v mnoha zdravotních ohledech, ale také zajistí dopolední svačinky. Můžete využít klasická jablka čerstvá, sušená nebo z nich připravit pyré.

Jaký druh jablek vybrat?

Všechna jablka jsou skvělým zdrojem silných antioxidantů, ovšem specifický obsah polyfenolů podporující zdraví se liší podle druhu jablek (Golden, Delicious, Empire a podobně). Dumáte také nad tím, zda jsou lepší červená nebo zelená jablka? Jablka obsahují zdravé živiny a to bez ohledu na to, jakou mají barvu. Červená jablka však mají víc anthocyaninu, který podporuje zdravé srdce a snižuje hladinu cholesterolu.

Jablka Red Delicious obsahují o trochu víc vlákniny, hořčíku, vápníku, fosforu, draslíku a vitamínu K. A jak je to se slupkou? Slupku můžete odstranit, ovšem obsahuje výrazně víc vitamínů a minerálů, takže je určitě dobré jablko konzumovat také se slupkou.

Jak je na tom jablečný džus?

Máte pocit, že denně jedno jablko se vám za chvíli zprotiví a nebudete mít vůbec chuť už jej jíst? Vyzkoušet můžete určité alternativy. Jako například jablečný džus, který je však jen z jablek (bez cukrů). Ve většině z nich se objevuje cukr (koncentrát z jablečné šťávy). Navíc zpracování jablek do džusu jej zbavuje antioxidantů, protože ty se nacházejí v dužině. Vždycky je lepší konzumovat celé jablko než popíjet tyto džusy.

Sušená jablka jsou také zdrojem vitamínů?

Vláknina se nachází ve všech druzích jablka, klasických čerstvých i těch sušených. Snižuje cholesterol a pomáhá snižovat možná rizika nemoci srdce. Když si budete sušené kousky jablka kupovat, zaměřte se na seznam ingrediencí. Zde je dobré, aby nebyl cukr (často se zde přidává) a co možná nejméně konzervačních látek.

A co takový jablečný ocet?

Vyrábí se z přírodních bakteriálních kultur a kvasinek. Jablečný ocet je sladkokyselý a pomáhá v mnoha ohledech, na mnoho zdravotních problémů a nemocí. Umí pomoci například při hubnutí, pomáhá snižovat cukrovku a mnoho dalšího. Jablečný ocet neobsahuje moc kalorií, takže je ideální pro pacienty, kteří trpí GERD.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button