DetoxikacePřírodní léčbaZdravé tipy

Detoxikace nohou? Vyzkoušejte tento recept!

Tradiční medicína přináší nové a nové poznatky, které fungují už spoustu let. Moderní medicína přináší spoustu léků a různých metod, které zabírají, ovšem ne vždycky je účinek stoprocentní. Nemusíte používat chemii a chemické látky, sáhněte zpátky k tradiční medicíně. Možná to není tak jednoduché jako spolknout pilulku, ale tradiční medicína a léčba je o dost účinnější a šetrnější k lidskému tělu.

Detoxikace skrz nohy

Detoxikace je jedním z velmi dobrých a častých prostředků pro odstranění toxinů a škodlivých látek z těla. Tato večerní detoxikační lázeň pomůže. Obecně detoxikační lázně byly založeny na myšlence odstranit a vytáhnout z těla toxiny a to skrz kůži. Z těla tyto toxiny jdou pryč do vody. Nemusíte nikam chodit, nic složitě platit. Jednoduše si detoxikaci dopřejete v pohodlí domova.

Čínský systém reflexologie vnímá nohy jako přirozené energetické zóny, které jsou propojeny s každým jedním orgánem v lidském těle. Skrz nohy tak můžete detoxikovat takřka celé své tělo, odstraníte pryč toxiny, zlepšíte své celkové zdraví, tělo zase bude moci fungovat zdravě a bez toxinů. Jak si tuto detoxikační lázeň připravit?

Co budete potřebovat:

  • 10 kapek ricinového oleje
  • 5 – 6 litrů teplé vody
  • 2 polévkové lžíce jedlé sody
  • 2 polévkové lžíce Epsom soli

Jak postupovat:

Do větší mísy nebo lavoru nalijte teplou vodu a přidejte všechny ostatní přísady. Ponořte do směsi nohy a nechejte působit dvacet minut až půl hodiny. Následně použijte ručník, nohy pořádně osušte a máte takřka hotovo!

Teplá voda pomáhá ulehčit od bolesti nohou, uklidní vaše svaly a hydratuje také pokožku. Kromě odstranění toxinů z vašeho těla poskytuje nohám úlevu. Ideální je tuto detoxikační lázeň provádět večer před spaním. Jak jednotlivé látky v lázni působí na vaše nohy?

Epsom sůl

Epsom sůl je sůl, která je destilovaná z vody bohaté na minerály. Ta se běžně využívá jako koupelová sůl. Obsahuje například hořčík, síran a další minerální sloučeniny. Jde o přírodní lék na léčbu bolesti kloubů, artritidy, bolesti svalů. Dále pomáhá proti zápachu nohou, změkčuje ztvrdlou pokožku a zlepšuje oběhový systém. Má také antifungální a antimikrobiální vlastnosti. Solná lázeň vyrobená z Epsom soli pomáhá při uzdravování celé řady infekcí nohou a kůže. Epsom sůl je skvělá pro detoxikaci celého těla a uvolňuje stres.

Jedlá soda

Jedlá soda je přirozeně alkalická látka, která může pomoci v odstranění toxinů z lidského těla. Díky tonu také neutralizuje kyselost vaší pokožky. Jde o velmi populární a přírodní lék, který má vliv na zápach nohou. Navíc umí ošetřit bolavé nohy. Jde také o velmi účinné řešení, když se objeví jakékoliv problémy s nohami.

Ricinový olej

Jde o ideální zdroj vitamínu E, nenasycených mastných kyselin a minerálů. To tedy znamená, že je skvělým pomocníkem pro vaše nohy. Má silné antibakteriální a protiplísňové vlastnosti a obvykle se využívá při léčbě atletické nohy.

Voda

Konzumace vody může hydratovat vaší pokožku a dokonce může také otevírat póry, když do vody namočíte nohy. Voda je důležitá pro každodenní pochody, pro hydrataci, ale také pro detoxikační procesy.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button