Přírodní léčba Zdravé tipy

Hnojník: Účinný přírodní lék na diabetes

Coprinus, neboli hnojník, je houba z čeledi hnojníkovitých, která reguluje hladinu cukru v krvi, odstraňuje záněty v těle a především působí jako prevence proti kardiovaskulárním onemocněním, které jsou způsobeny diabetem. Zachovává však buňky slinivky břišní, které produkují inzulín.

U hnojníku byl prokázán zajímavý vliv na náš organismus. Jen jednu hodinu po konzumaci hnojníku ve formě prášku se snižuje hladina cukru v krvi v průměru o 41,3%. O tři hodiny později po jídle je hladina cukru v krvi snížena o 31%. Po šesti hodinách se hladina cukru sníží o 20%, ve srovnání s úrovní před konzumací hnojníku.

Není hnojník jako hnojník

Coprinus_comatus_freshJe potřeba rozeznávat jednotlivé druhy hnojníků a zaměřit se na hnojník obecný. Můžete si ho totiž splést i s hnojníkem inkoustovým, který je jedovatý. Houbu je vhodné zpracovat, dokud je čerstvá a to ideálně v sušičce.

Hnojník léčí příčiny cukrovky a to bez jakýchkoliv vedlejších nežádoucích účinků. Reguluje hladinu cukru v krvi a má také protizánětlivé účinky. Hraje významnou úlohu jako prevence proti kardiovaskulárním onemocněním, které jsou způsobeny diabetem.

 

O autorovi

Profilový obrázek

Zuzana Žáková

5 komentářů

 • Toto vše, co zde uvádíte je sice hezké, ale takto to je pouze plané plkání !
  Uveďte, kde lze zakoupit a zejm. návod, jak používat, recepty na úpravu, atd., atd.

  • Hezký večer,

   hnojník uvádíme zejména jako zdravý tip pro ty, kteří ho neznají. Hnojník můžete najít v sezóně (léto-podzim) na vyhnojených loukách, rumištích a okrajích světlých listnatých lesů. Konkrétní recepty již můžete najít na internetu, kde jich je celá řada.

   Děkujeme za reakci a přejeme krásný víkend

   • Dobry Vecer ve spolek ludi ktorim neje lahostajny zdravotny stav. Rad citam po nociah clanki ktore zverejnujete a naskita mi otazka Fantacticke drahe lieki kupujeme a pritom su podmienki na lacne a zdrave sposobi ake tu uvadzate . jeto len tahak alebo pravda . spozdravom MIKULAS

 • Dobrý den,
  je to zajímavá informace o hnojníku obecném ve vztahu k cukrovce,ale mne by zajímaly reakce lidí,kteří už hnojník obecný vyzkoušeli – zejména má-li nějaké vedlejší účinky.
  Děkuji za informace.

Zanechte komentář