Péče o tělo Přírodní léčba Zdravé tipy

Vyprázdněte tlusté střevo od toxického odpadu: Máme pro vás snadný návod

Hodně lidí na celém světě trpí chronickou zácpou, syndromem dráždivého tračníku a dalšími problémy s trávicím ústrojím. Tlusté střevo má důležitý úkol. Odstraňuje odpad, což znamená, že je nesmírně důležité pro každého z nás. Co můžete udělat pro to, aby vaše střevo nebylo plné toxických látek? Jednoduše ho vyčistíte! Očista tlustého střeva je nesmírně důležitá.

Jak probíhá vlastní očista tlustého střeva?

Domácí efektivní očista zahrnuje odplavení toxinů z těla, které přispívají k nepohodlí. Nabízejí tak přirozenou úlevu od zácpy. Očistu tlustého střeva prováděli již ve starověkém Řecku. Ve Spojených státech se technika pročištění tlustého střeva stala populární v roce 1920 a znovu 1930. Nestrávené zbytky potravy se ve střevě hromadí a způsobují vlastní autointoxikaci střeva. Tyto toxiny se pak podepisují na únavě, bolestech hlavy, přibývání na váze a nízké energii.

Nejlepší složení

V tomto případě se jedná o potraviny, které mají dostatek vlákniny a živin. Vyhání z těla toxiny.

Složení:

 • Jablka – Jablka jsou skvělá. Mají dostatek rozpustné vlákniny, která napomáhá udržet pocit sytosti a usměrňuje řídkou stolici. Jablka také obsahují nerozpustnou vlákninu, ta zmírňuje zácpu. Střeva se dají do pohybu.
 • Lněná semínka –  Lněná semínka jsou další složkou, která hraje v očistě střev velkou roli. Lněná semínka jsou mimořádně zdravá a plná vlákniny. Obsahují sloučeniny, které mají antioxidační vlastnosti. Len podporuje zdraví srdce omega 3 kyselinami.
 • Chia semínka – Chia semínka jsou plná vlákniny a přispívají ke zdraví zažívacího traktu. Jsou protkána živinami a vitamíny. Vaše tělo je bude absorbovat úplně jednoduše. Pomáhají při hubnutí a udržují silné vaše srdce. Recept je snadný.

Budete potřebovat následující ingredience:

 • 1 jablko
 • 1 lžičku medu
 • 1 lžíci chia semínek
 • 1 lžíci mletého lněného semínka (je stravitelnější, než celé semínko)
 • 1 šálek vody

Rozmixujte všechny ingredience dohromady s výjimkou chia. Ty přidejte až na závěr a výsledný nápoj jen zamíchejte. Chia semínka navýší objem drinku. Za pět minut ho můžete pít. Pokud budete jíst hodně jablek nebo potravin s vysokým obsahem vlákniny je také důležité, abyste k tomu pili dostatečné množství vody.

O autorovi

Profilový obrázek

Zuzana Žáková

3 komentáře

 • Tento týden jsem prodělal vyšetření tlustého střeva zvané KOLONOSKOPIE.

  Oproti doporučenému postupu jsem z nedostatku času ještě 20 hodin před prohlídkou měl zácpu.
  Provedl jsem proplach střev 4 l slané vody svojí vlastní metodickou úpravou ŠANK PRAKŠÁLANY a zakončil jsem ji předepsaným roztokem přípravku MOVIPREP, který má projímavé účinky a obsahuje důležité stopové prvky a ionty.
  Stejnou proceduru jsem opakoval ráno před prohlídkou. (-3 hodiny) 🙂

  Při prohlídce jsem byl při plném vědomí a sledoval jsem obraz ze sondy. Není pravda, že tlusté střevo je za mých 60 let zanešeno a potaženo nepropustnou vrstvou toxinů!!! 🙂

  Mé tlusté střevo má po celé své délce jasně růžovou barvu, takže nemohu souhlasit se strašením o zanesení toxiny. 🙂
  Od posledního průplachu uplynuly téměř 3 roky, takže ani za tuto dobu nedošlo k zanešení tlustého střeva, jak se snaží strašit lidi různí prodejci projímadel či zdravotních režimů!

  • Ďakujem za príspevok pán Karl , ale to záleží aj od toho ako sa človek stravuje. Mäsožravci, ja im hovorím kanibali majú zanesený celý organizmus vrátane mozgu, inak by neboli mäsožravci a nejedli by svojich spoluobyvateľov. Jesť mäso je pozostatok toho najprimitívnejšieho barbarstva,ľudia majú plné ústa lásky a pritom zabíjajú, pokým toto budú robiť nebude život na zemi,lebo zatiaľ žijeme iba v ilúzii ….

Zanechte komentář

error: Content is protected !!