Jídlo a stravováníPéče o těloPřírodní léčbaZdravé tipy

Návod na výrobu nápoje k pročištění těla a posílení imunity, na podzim se vám neztratí

Váš zdravotní stav závisí na struktuře jídelníčku a stravování. Jídlo by mělo být zdravé a vyvážené. Nemusí to však nutně znamenat, že máte přísný dietní režim. Začněte každé ráno vypitím našeho jedinečného nápoje a uvidíte, jak se vám organismus pročistí a posílí imunita.

Nápoj na pročištění těla a posílení imunity

Kombinace teplé vody, citrónu a jablečného octa na lačný žaludek pomáhá pročistit játra, snížit váhu a zlepšit trávení.

Každý ví, jaké zdravotní účinky má citrón. Kromě silných antioxidačních účinků vlastní i antivirové a antimikrobiální vlastnosti. Navíc je bohatý na vitamín C, B-komplex, vápník, hořčík, draslík a železo. Citrón mineralizuje organismus a vyrovnává pH v krvi, i když je jeho chuť kyselá.

Jablečný ocet je hojně využíván v kuchyni při vaření, uklízení nebo k léčebným účelům. Stejně jako citrón, má antibakteriální a protivirové účinky – nemluvě o silné dávce minerálů v jeho složení. Dále přispívá k zásaditému prostředí v našem těle, udržuje hladinu cukru v krvi, snižuje krevní tlak a cholesterol.

Jak funguje spojení citrónu a jablečného octa

Když se tyto dvě složky spojí dohromady, vytváří v našem těle skvělé prostředí pro správnou funkci trávicího systému. Díky tomu se nám lépe spaluje tuk, absorbují živiny a odstraňují toxiny. Kromě toho nám tato směs spouští trávicí enzymy a vytváří užitečné střevní bakterie, které zlepšují trávení.

nápojCitrón a jablečný ocet obsahují velké množství minerálů a jsou účinnými prostředky při překyselení organismu, které vede k velkému množství zdravotních problémů a závažných onemocnění. Vyrovnaná hladina pH snižuje možnost vzniku rakoviny, zánětů a celkově podporuje funkci těla.

Tato kombinace také posiluje funkci jater a to hned dvakrát. Odstraňuje toxiny z těla, tím se efektivněji zpracovávají živiny. Tuk se tak spaluje výrazně rychleji.

Pravidelnou konzumací tohoto nápoje se vám sníží chuť k jídlu, urovná trávení a metabolismus – bude se vám snáze hubnout.

Recept na zdravý nápoj

Složení:

  • šťáva z 1/2 citrónu
  • 1/2 lžičky jablečného octa
  • sklenice čisté teplé převařené vody
  • event. lžička medu

Postup:

Šťávu z citrónu smíchejte s jablečným octem a směs přidejte do vody. Teplá voda je lepší kvůli vstřebávání zdraví prospěšných látek. Tento nápoj konzumujte každé ráno na lačný žaludek. Pro sladší chuť můžete přidat med.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button