Jídlo a stravování Péče o tělo Přírodní léčba Zdravé tipy

Návod na výrobu nápoje k pročištění těla a posílení imunity, na podzim se vám neztratí

Váš zdravotní stav závisí na struktuře jídelníčku a stravování. Jídlo by mělo být zdravé a vyvážené. Nemusí to však nutně znamenat, že máte přísný dietní režim. Začněte každé ráno vypitím našeho jedinečného nápoje a uvidíte, jak se vám organismus pročistí a posílí imunita.

Nápoj na pročištění těla a posílení imunity

Kombinace teplé vody, citrónu a jablečného octa na lačný žaludek pomáhá pročistit játra, snížit váhu a zlepšit trávení.

Každý ví, jaké zdravotní účinky má citrón. Kromě silných antioxidačních účinků vlastní i antivirové a antimikrobiální vlastnosti. Navíc je bohatý na vitamín C, B-komplex, vápník, hořčík, draslík a železo. Citrón mineralizuje organismus a vyrovnává pH v krvi, i když je jeho chuť kyselá.

Jablečný ocet je hojně využíván v kuchyni při vaření, uklízení nebo k léčebným účelům. Stejně jako citrón, má antibakteriální a protivirové účinky – nemluvě o silné dávce minerálů v jeho složení. Dále přispívá k zásaditému prostředí v našem těle, udržuje hladinu cukru v krvi, snižuje krevní tlak a cholesterol.

Jak funguje spojení citrónu a jablečného octa

Když se tyto dvě složky spojí dohromady, vytváří v našem těle skvělé prostředí pro správnou funkci trávicího systému. Díky tomu se nám lépe spaluje tuk, absorbují živiny a odstraňují toxiny. Kromě toho nám tato směs spouští trávicí enzymy a vytváří užitečné střevní bakterie, které zlepšují trávení.

nápojCitrón a jablečný ocet obsahují velké množství minerálů a jsou účinnými prostředky při překyselení organismu, které vede k velkému množství zdravotních problémů a závažných onemocnění. Vyrovnaná hladina pH snižuje možnost vzniku rakoviny, zánětů a celkově podporuje funkci těla.

Tato kombinace také posiluje funkci jater a to hned dvakrát. Odstraňuje toxiny z těla, tím se efektivněji zpracovávají živiny. Tuk se tak spaluje výrazně rychleji.

Pravidelnou konzumací tohoto nápoje se vám sníží chuť k jídlu, urovná trávení a metabolismus – bude se vám snáze hubnout.

Recept na zdravý nápoj

Složení:

  • šťáva z 1/2 citrónu
  • 1/2 lžičky jablečného octa
  • sklenice čisté teplé převařené vody
  • event. lžička medu

Postup:

Šťávu z citrónu smíchejte s jablečným octem a směs přidejte do vody. Teplá voda je lepší kvůli vstřebávání zdraví prospěšných látek. Tento nápoj konzumujte každé ráno na lačný žaludek. Pro sladší chuť můžete přidat med.

Zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Daniel Schiffner

1 komentář

Zanechte komentář