OstatníPéče o těloPřírodní léčbaZdravé tipy

Šťáva ze syrových brambor je lékem na mnoho onemocnění

Lékařští odborníci z Kuby tvrdí, že jde o nápoj, který je silnější a účinnější, než většina léků dnešní doby. Jde o domácí nápoj, který je skutečně velmi úžasný. S pomocí této domácí šťávy můžete pomoci léčit a předcházet mnoha zdravotním problémům, např. prevenci proti cukrovce, proti zánětu žaludku, jaterním a srdečním chorobám a mnoha dalších nemocí. Dokonce v boji proti rakovině.

Síla syrových brambor

Tato složka se využívá po staletí a brání mnoha různým onemocněním. A cože je tou hlavní složkou? Možná se budete divit, je to velmi jednoduché. Je to šťáva ze syrových brambor. Síla syrových brambor se využívala po staletí. Tento účinný lék využívali celé generace. V dávných dobách se tak léčili zdravotní problémy a různé nemoci. Mnoho lidí si však stále myslí, že syrové brambory nejsou pro lidskou konzumaci stále vhodné a dobré. Tito lidé se však pletou.

stava

Mnoho zdravotních výhod

Syrové brambory mohou poskytovat celou řadu úžasných zdravotních výhod. Brambory před použitím očistěte a ujistěte se, že na nich nejsou klíčky či zelená slupka. Zelená slupka a klíčky jsou nebezpečné, to je nutno vědět. V zelených částech a klíčcích se nacházejí nebezpečné jedy. Proto se vždycky dopředu ujistěte, že jsou brambory dobře oloupané a všechny výhonky odstraněné.

Zdravotní výhody syrových brambor

Doktor John Lesindzer a jeho kolega doktor John Zucakov provedli výzkum s cílem zkoumat, jaké zdravotní výhody mají syrové brambory. Zjistilo se, že šťáva ze syrových brambor v sobě obsahuje mnoho zdravých živin, které do těla dostanou výhody. Podle Johna Lesindzera je bramborová šťáva ze syrových brambor nejlepším přírodním lékem na žaludeční sliznici, což je společný zdravotní problém moderní doby. Rovněž tvrdí, že když smícháte jednu polévkovou lžíci čerstvé bramborové šťávy s trochou vody, získáte tak velmi silnou šťávu, která účinkuje proti mnoha nemocem, a to včetně rakoviny.

Tip: Pít tuto šťávu ze syrových brambor je potřeba čerstvou a minimálně půl hodiny před jídlem. Trápí-li vás problémy s žaludkem a jícnem, pak si vezměte ½ polévkové lžíce bramborové šťávy, než budete cokoliv konzumovat či pít. Také je dobré užívat další polovinu tohoto léku zhruba půl hodiny před obědem a před večeří.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button