Péče o těloPřírodní léčba

Trpíte na afty? Vyzkoušejte náš přírodní lék

Vřídky a afty v ústech mohou být velmi bolestivé. I když obvykle zmizí po několika týdnech, během celého období je velmi nepříjemné jíst nebo si čistit zuby. Nicméně existuje velmi účinná a jednoduchá úprava, kterou si představíme.

Nepříjemné afty v ústech mohou způsobit řadu komplikací

Afty a vředy se objevují v různých velikostech. Menší rozměry jsou častější. Menší však neznamená lepší. Právě malé vřídky jsou extra bolestivé a způsobují pořádné infekce v ústech. Nejčastějším důvodem vzniku aftu v ústech je nedostatek vitamínu C, B12 nebo železa. Vředy však může způsobit i stres, hormonální nerovnováha či infekce z potravin. Nedostatečná ústní hygiena je také příčinou vzniku infekce v ústech. Dnes pro vás máme připraveno několik jednoduchých řešení, které si poradí s tímto problémem.

Slaná voda

Slaná voda pomáhá s řadou infekcí, zejména v ústech. Smíchejte sůl s teplou vodou a vykloktejte si ústa zhruba jednu minutu. Postup opakujte podle potřeby.afty

Med

Med zklidňuje rány a brání šíření infekce. Před aplikací medu, vypláchněte ústa teplou vodou a poté naneste med na vřed. Opakujte postup několikrát denně a nezapomínejte užívat med i před spaním.

Kokosový olej a med

Smíchejte jeden a půl lžíce kokosového oleje s jednou lžící medu. Naneste trochu oleje na aft a nechte účinkovat po dobu 40 minut. Užívejte několikrát denně.

Citrónová šťáva a voda

Smíchejte půl lžíce jedlé sody s citronovou šťávou, což může způsobovat menší bolest. Pokud však vydržíte, zbavíte se vředu do několika hodin.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button