Pneumonie je respirační onemocnění, které je charakterizované zánětem plic, které způsobují bakterie, viry nebo chemická dráždidla. Tělo obvykle brání těmto organismům infikovat vaše plíce. Nicméně někdy to váš imunitní systém nezvládne. Jedná se o závažnou infekci nebo zánět, při kterém se vzduchové vaky plní hnisem a jinou tekutinou. Ve většině případů se pneumonie vyskytuje jako mírný stav a trvá obvykle dva až tři týdny. Může se však stát vážnější a v některých případech dokonce i smrtelnou.
Nebezpečná pneumonie
Pneumonie jako taková je nebezpečná pro kojence, malé děti, osoby starší 65 let, osoby, které mají základní zdravotní problémy či pro osoby, které mají oslabený imunitní systém. Ve chvíli, kdy se objeví příznaky pneumonie, je důležité navštívit lékaře a to ve chvíli, kdy přetrvává horečka, máte bolesti na hrudi a kašel stále přetrvává. Jaké jsou nejčastější příznaky pneumonie?
- Kašel
- Horečka
- Dýchavičnost
- Zimnice
Poté existují další příznaky, podle kterých je možno pneumonii poznat:
- Bolesti hlavy
- Únava
- Nevolnost a zvracení
- Pocení
- Ztráta chuti kjídlu
- Bolest svalů
- Bolest na hrudi a to při hlubokém dýchání a kašli
Proti pneumonii si můžete pomoci domácími léky, přesněji přírodními prostředky, které nejsou drahé a co víc, jsou volně dostupné, které to jsou?
Listy bazalky
Listy bazalky jsou pro vaše plíce přínosem. Jsou užitečné pro léčbu pneumonie. Jednoduše žvýkejte pár lístků bazalky a poté je spolkněte. Mohou také pomoci zmírnit kašel a pomoci chřipce.
Česnek
Česnek má antimikrobiální vlastnosti, které brání bakteriím, virům a houbám. Také pomáhají snižovat tělesnou teplotu a zvyšují expektoraci. Z hrudníku a plic skvěle odstraňuje hlen. Smíchejte jeden šálek mléka ve čtyřech šálcích vody a přidejte do této směsi půl lžičky drceného česneku. Dejte do hrnce, na sporák a vařte, dokud se směs nesníží na čtvrtinu. Toto popíjejte třikrát denně.
Zázvor
Zázvor je skvělý lék pro dýchací cesty a jejich onemocnění. Připravte si domácí zázvorový čaj, který zlepší podráždění kašle a plic. Je to velmi účinné při léčbě chřipky.
Čaj z řeckého sena
Řecké seno (pískavice) má mukolytické vlastnosti, pomáhá ucpání. Vyvolává také pocení, které sníží horečku a pomáhá z těla odstranit toxiny. Připravte si i vy tento zdravý čaj. Vařte jednu čajovou lžičku s šálkem vody. Poté do něj přidejte několik kapek citronové šťávy a popíjejte. Tím se vyčistí veškerá tekutina v plicích a také se uvolní váš kašel.
Kurkuma
Podobně jako řecké seno tak i tato léčivá bylina působí jako mukolytikum, které vylučuje hlen z těla a to zejména z dýchacího traktu. Navíc má antivirové a antibakteriální vlastnosti, které pomáhají v boji s infekcí. Smíchejte půl čajové lžičky kurkumy s jednou čtvrtinou lžičky černého pepřového prášku ve sklenici teplé vody. Popíjejte jednou denně.
Oreganový olej
Olej z oregana bojuje proti bakteriím, které způsobují pneumonii. Disponuje antivirovými, antibakteriálními a antifungálními vlastnostmi, pomáhá také odstranit hleny a ucpání. Přidejte dvě nebo tři kapky oreganového oleje do sklenice vody nebo do čerstvé šťávy. Vypijte třikrát denně. Můžete také tento olej nakapat na čistý hadřík a dýchat skrz něj, kdykoliv potřebujete.
Inhalace
Pára může pomoci v boji s infekcí a pomůže zlepšit dýchání, uvolní dýchací cesty. Pomáhá také od kongescí a záchvatů kašle. Do vroucí vody dejte některé esenciální oleje (eukalyptus, levandule, tea tree, citron nebo kafrový olej). Dejte do misky a nakloňte se nad misku. Přikryjte hlavu, aby pára nešla pryč a vdechujte.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.