Péče o těloPřírodní léčba

Kokosový olej je lepší než většina zubních past

Ústní hygiena je součástí každodenního života. Kokosový olej je podle nejnovějších poznatků jedním z nejlepších produktů, které pozitivně ovlivňují naši ústní dutinu. Pravděpodobně jste už slyšeli o zubní pastě, která je složena z kokosu. Pojďme si ji blíže představit.

Olej, který léčí

Řada vědeckých studií potvrdila, že kokosový olej léčí ústní dutinu. Orální infekce mohou vést k rozvoji onemocnění srdce, mrtvice, respiračních problémů a demence. Postarejte se o infekci v čas, jinak skončíte s vážnými zdravotními problémy.

Podle studie provedené v Athlone Institute je kokosový olej tím nejlepším, pokud jde o inhibici růstu bakterií v ústní dutině.

Streptococcus mutans způsobuje zubní kaz. Živí se cukrem a způsobuje nerovnováhu pH v ústech. Kyseliny demineralizují zuby a způsobují infekci.

Kokosový olej je skvělou alternativou chemických přísad zejména proto, že pracuje při relativně nízkých koncentracích. Vaše zubní pasta je pravděpodobně nabitá laurysulfátem sodným, fluoridem, triclosanem, umělými sladidly a dalšími toxiny.

Laurysulfát sodný ovlivňuje vaše chuťové pohárky a dává vám hořkou chuť. Triclosan má nepříznivý vliv na vaše žlázy s vnitřní sekrecí. Z toho důvodu jsou lepší přírodní alternativy. Vyzkoušejte naší domácí zubní pastu z kokosového oleje.

Zubní pasta z kokosového oleje

  • ½ šálku kokosového oleje
  • 15-30 kapek esenciálního oleje (citrón, máta, a další podle chuti)
  • 1 polévková lžíce jedlé sody

Vše smíchejte dohromady a vytvořte hustou pastu, kterou budete užívat každý den.

Využít můžete i samotný olej. Ideálně před a po jídle. Jediné co musíte udělat, je dát si lžíci kokosového oleje do úst a nechat ji tam po dobu 20 minut. Poté vyplivněte olej a vaše ústa budou krásně čistá.

zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button