Jídlo a stravování

Studie ukazuje, že GMO jsou až 125 krát smrtelnější, než si kdokoliv dokázal představit

GMO, tedy geneticky modifikované potraviny, mají na lidské zdraví velmi hluboký vliv. Jde o rostliny, zvířata, mikroorganismy, které jsou vytvořeny způsobem překračujícím přírodní hranice. Genetické inženýrství umožňuje křížit druhy, které by se v přírodě zkřížit nikdy nemohly. Nejčastěji se tímto způsobem pěstuje sója, kukuřice, brambory, bavlník, rajčata, řepka.

V genetickém inženýrství se kombinuje genetický materiál biologických druhů, které se přirozenou cestou nezkříží. Například geny z ryb se vpravují do jahod či rajčat. Tyto geneticky modifikované organismy ovlivňují také naše životní prostředí. Na toto téma bylo vytvořeno již mnoho studií, ovšem nedávné studie ukazují, že tato technologie může být až 125 krát víc smrtící, než jsme si původně mysleli.

Podívejte se toto níže přiložené video.

Zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Zuzana Žáková

9 komentářů

  • a odkaz na studii? nějáké video od skupiny odpůrců je naprosto irelevantní, při troše snahy mužu dodat několik studií z časopisů s velkým IF (nature, science,pnas…) které tvrdí opak j jsou mnohonásobně důvěryhodnější

    • Vy tomu aj veríte,že to môže byť prospešné? Dnes bez postrekov,hnojiv a rôznych doplnkov pomali nič nedopestujete. Predtým stačilo dobre pohnojiť zem a všetko rástlo Bio. Potom začali vylepšovať ovocné stromy,ktoré dnes ak neutopíte v postrekoch tak nemáte žiadnu úrodu. Obile ma choroby,ktoré predtým neboli. Kukurica bez postrekov narastie sotva do polovice a ledva jeden klas. Takže kde urobili inžiniery pri krížení chybu ? Semeno sa dalo použiť každoročne. Teraz musíte kupovať osivo,čo každým rokom nie napreduje,ale degraduje váš zisk. Či úžitok alebo finančný. Niektoré rastliny ziskali takú rezinstnosť,že nestači zapracovanie zbytkov do pôdy ako hnojivo,ale musíte použivat ten skur.ný roundup,aby ste ich vyhubili.

    • Keby si sa viac zaujimal, tak vies, ze roundup sa aplikuje len na gmo rastiny, ktorym „neublizi“ ale zlikviduje burinu..

Zanechte komentář