Přírodní léčbaZdravé tipy

Mentolové pastilky dětem nechutnají: vyrobte si medovo-zázvorové

Nejen na podzim a v zimě se může objevit nachlazení, rýma, chřipka, kašel a mnoho dalších příznaků. Je nutno se proti nim obrnit a ideálně jim předcházet. Když se však už objeví, je důležité si s nimi umět poradit. Ony i výkyvy teplot a změna počasí v létě dokáže vzít za své. Lidé s oslabenou imunitou snáze podlehnou nemoci.

Domácí pastilky

V lékárně je k dostání mnoho pastilek proti kašli. Jejich základem je většinou mentol. Pro děti však mohou být nepříjemné a navíc se plní mnoha chemickými přísadami. Namísto toho si připravte přírodní pastilky doma. Budete znát přesné složení, protože víte, co jste do nich dali.

Potřebujete jen základní ingredience. Jsou běžně k dostání. Pastilky, které si vyrobíte, jsou chutné, zdravé, přírodní a bezpečné bez chemických přísad. Pomohou odstranit bolesti a škrábání v krku i kašel. A co víc?  Vaše děti si je zamilují, protože jsou nasládlé.

Ingredience:

  • 1 hrnek cukru
  • ½ šálku vody
  • 1 lžíce citrónové šťávy
  • 1 lžíce medu
  • ½ lžičky zázvoru v prášku
  • ½ lžičky hřebíčku v prášku

Níže přikládáme video. Připravte si domácí pastilky podle něj a předejdete tak každému nachlazení a bolesti v krku!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button