Také si vaše děti rády hrají venku s ostatními dětmi? Zvláště, když je venku hezky, snažíte se, aby vaše děti netrávily čas u počítače, ale šly si s ostatními kamarády hrát ven.
A to je dobře, pobyt na čerstvém vzduchu a pohyb dětem svědčí daleko víc, než sezení před televizí nebo u počítače. Po pobytu venku je však nutné dávat na děti pozor a nejlépe je prohlédnout, zda u nich neobjevíte klíště či jiné onemocnění.
Záměna s komářím štípnutím
Má-li dítě na těle zarudlý štípanec, pravděpodobně jde o kousnutí komárem nebo pavoukem, rodiče tomu nepřikládají žádnou vážnost. Vždyť je to zcela běžné a za pár dní to zmizí. Ovšem pozor, nejde o komáří kousnutí, je to mnohem vážnější. Jde o onemocnění, které se jmenuje „Lymská borelióza“ a děti se jím mohou nakazit kousnutím klíštěte. Samo klíště může být infikována Borrelia burgdorferi bakterií.
Opatrnosti není nikdy nazbyt a uvidíte-li na těle dítěte tato zarudnutí, pak je vždycky lepší navštívit lékaře a pro jistotu dítě nechat ošetřit. Důležité je totiž přijít včas.
Příznaky lymské boreliózy:
- Horečka
- Únava, celková slabost
- Bolesti hlavy
- Bolesti kloubů
- Zimnice
- Otoky
- Znecitlivění
- Krátké problémy s pamětí
- Celková změna v chování dítěte, je apatické
Bude-li mít vaše dítě některý z těchto příznaků, vždycky je lepší ihned navštívit lékaře a poradit se s ním o dalším možném postupu. Pokud se prokáže, že jde o lymskou boreliózu, léčí se obvykle antibiotiky. Ty se však musí nasadit včas.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.