Péče o tělo Zdravé tipy

Kokosová voda je jako krevní plazma: doplňuje tělu elektrolyty, navíc čistí a hydratuje

Kokosová voda vypitá ráno nalačno má řadu zdravotních výhod. Její struktura je v podstatě kompatibilní s krevní plazmou v lidském krevním řečišti. V minulosti se pro účely náhrady krevní plazmy dokonce i v ozbrojených konfliktech používala.

Kokosová voda v těhotenství

Kokosová voda se používá po celém světě a je na trzích snadno dostupným prostředkem. Není až tak dobrá chutí, to ano, ale její detoxikační síla má skutečně grády. Nepochybně je tak pro tělo dalším prospěšným přínosem také v těhotenství.

Výhody kokosového mléka

Kokosové mléko vlastní plno příznivých účinků na lidský organismus. Redukuje hmotnost, zásobuje tělo energií, posiluje imunitní systém, ochraňuje nás před útokem mikrobů a dalšími nemocemi.

Šálek kokosové vody v ranních hodinách harmonizuje elektrolytovou rovnováhu, jejíž nesrovnalost může být občas základním faktorem pro vznik hypertenze.

Kokosová voda povzbuzuje tvorbu hormonů štítné žlázy. Současně je také diuretikem, které podporuje vylučování moči. Čistí a dezinfikuje močové cesty, tím snižuje výskyt ledvinových kamenů.

Kokosová voda pomáhá posilovat imunitní systém, ničí i mikroby způsobující onemocnění dásní, kapavku, tyfus a další nemoci podobající se chřipce. Konzumace kokosové vody zmírňuje účinek žaludečních kyselin. Díky tomu, že neobsahuje téměř žádný tuk, si jí můžete dopřávat ve velkém množství. Udržuje pocit sytosti a snižuje chuť k jídlu. Formuje postavu.

Pití kokosové vody podporuje vitalitu u lidí s chronickou únavou. Doporučené denní množství je 40-50 ml.

Příjem kokosové vody má vliv na hydrataci pokožky. Zvlhčuje jí a je také velmi efektivním nástrojem po namáhavém cvičení, protože upravuje iontovou rovnováhu. Je osvěžujícím nápojem podobně jako pramenitá voda.

Kokosová voda řeší rovněž problémy s akné a mastnou pletí. Namočte vatový tampón do kokosové vody a aplikujte ho na kůži. Na rozdíl od mnoha jiných kosmetických krémů a dalších přípravků neuzavírá póry.

Ve směsi s olivovým olejem odstraňuje parazity a čistí tak tělo od těchto nežádoucích mikrobů. Lékaři tvrdí, že také dokáže vyřešit i určité problémy spojené s těhotenstvím.

Bolest hlavy nebo kocovina po párty? Dejte si šálek kokosové vody a bude vám mnohem lépe.

Zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Zuzana Žáková

1 komentář

  • zbláznili jste se sakrs? tímto článkem v konečném dusledku podporujete vraždění zvířat, dezertifikaci, změny hydrologickéhho režimu, sociální vyloučení a chudobu místních, významné snížení biodiverzity a ztrátu látek které se mohou potencionálně využít jako léky a samozřejmě podporujete změnu klimatu! proč jste tak hloupí a svýmy články podporujete palmový olej(ten už naštěstí ne), kokos(veškeré problémy s palmáčem jsou v případě kokosáku totožné! přestante být pod vlivem lobby kosmetického a potravinářského prumyslu) a samozřejmě ananas(z jednoho keříku který potřebuju i 2 metry čtvereční vzejde JEDEN plod ananasu!), prosím o stažené tohoto článku, děkuji (aneb proč využívat lokální suroviny když mužeme mít levné z druhé strany světa, logik lvl školkáček)

Zanechte komentář